Hoppa till innehållet

Kontaktuppgifter

Adresser och kontaktuppgifter

Håll Skärgården Ren rf
Slottsgatan 16 (3:e våningen)
20100 Åbo

02 274 5500 (må – fre, kl 10 – 14)
info@pssry.fi

Ska du besöka kontoret i Åbo eller Nyslott? Vi ber dig ringa i förväg ifall du inte har kommit överens om besöket på förhand. Nyslott kontors kontaktuppgifter hittas nedan.

Ge respons

Medlemsuppgifter

I alla ärenden som rör medlemskapet kan du kontakta vårt kansli.

Ändringsanmälningar kan du göra smidigt via e-blanketten. Via blanketten kan du också uppdatera din e-postadress i medlemsuppgifterna för att bl.a. motta e-medlemsfakturan och medlemsbrevet.

Uppdatera dina medlemsuppgifter

Fakturering

Vi önskar att motta fakturor i elektronisk form.

FO-nummer: 0533315-4
Nätfakturaadress: 003705333154
Operator: Maventa

E-postfaktura (pdf):
05333154@scan.netvisor.fi

Pappersfaktura:
Pidä Saaristo Siistinä – Håll Skärgården Ren ry
05333154
PL 100
80020 Kollektor Scan

Det hittades 36 kontaktuppgifter

Adminstration och stödtjänster

Medlemstjänst

Vår telefontjänst är öppen vardagar kl. 10 – 14.

Verksamhetsledare

Aija Kaski

040 528 7145 aija.kaski@pssry.fi

Chef för medelanskaffning

Anne Ala-Pöllänen

040 189 6406 anne.ala-pollanen@pssry.fi

Medlemansvarig

Linda Fagerström

040 580 1061 linda.fagerstrom@pssry.fi

Ekonomi- och personalchef

Rasmus Karlsson

040 457 1863 rasmus.karlsson@pssry.fi

Kommunikation

Kommunikationschef

Veera Säilä

040 455 2798 veera.saila@pssry.fi

Kommunikationsexpert

Eeva Räihä

040 457 1182 eeva.raiha@pssry.fi

Föräldrarledighetsvikariat

Kommunikationsexpert

Ida Sandberg

ida.sandberg@pssry.fi

På föräldraledighet

Kommunikationsexpert

Kiia Palo

040 189 8655 kiia.palo@pssry.fi

Kampanjen Magknip av plast | Miljöprojekt

Projekt

Projektchef

Jutta Vuolamo

040 458 9156 jutta.vuolamo@pssry.fi

Marinbiolog

Programchef

Julia Jännäri

040 455 7251 julia.jannari@pssry.fi

Snygg Beach-program

Projektkoordinator

Niklas Niemi

040 458 9495 niklas.niemi@pssry.fi

Marinbiolog

Snygg Beach-fadderskolkoordinator

Ellen Rancken

040 128 6512 ellen.rancken@pssry.fi

Skärgård och Birkaland

Distriktschef

Katriina Murto

0505985181 katriina.murto@pssry.fi

Verksamhet i Skärgårdshavet, Bottenviken, Östra Finska viken och Birkaland | Sälle-hamnprogram

Befäl på M/S Roope

Kari Lahtinen

045 7734 8037

Skärgårdshavet M/S Roope tel. 0400 372 379

Befäl på M/S Roope

Eetu Koskinen

0400 372 379 roope@pssry.fi

Skärgårdshavet

Distriktskoordinator

Jukka Lundell

0400 649 300 jukka.lundell@pssry.fi

Bottniska viken

Fartygsbefäl

Mikael Thodén

050 557 5022 roope-botnia@pssry.fi

Bottniska viken

Däcksperson

Marko Kelokaski

pirkanmaa@pssry.fi

Birkaland

Däcksperson

Jouni Kelkka

Östra Finska viken

Päijänne och Saimen

Insjö-Finlands kontor

Puistokatu 5

57100 Nyslott

Distriktschef

Eeva Taimisto

0400 555 098 eeva.taimisto@pssry.fi

Insjöfinland

Distriktskoordinator

Veli-Matti Hartikainen

045 7734 7989 veli-matti.hartikainen@pssry.fi

Projekt inom verksamhetsområdet Insjöfinland Uthyrning av stugorna på Rokansaari

Kommunikationsexpert

Terhi Takkinen

040 350 0319 terhi.takkinen@pssry.fi

Insjöfinlands kommunikation | Snygg Beach-evenemang i Insjöfinland.

Befäl på M/S Roopetar

Jouni Liukkonen

040 755 3413 roopetar@pssry.fi

Päijänne

Däcksperson på M/S Roopetar

Harri Nieminen

040 755 3413

Päijänne

Befäl på M/S Roope-Saimaa

Pasi Vahtola

0400 165 635 roopesaimaa@pssry.fi

Saimen

Däckperson på M/S Roope-Saimaa

Atte Ahola

Saimen

Åland

Distriktsansvarig

Kimberly Terry

040 151 0538 kimberly.terry@pssry.fi

Ålands verksamhetsområde | Snygg Beach-program på Åland | Sälle-hamnprogram på Åland

Styrelse

Styrelseordförande

Bengt Westerholm

Styrelseledamot, vice ordförande

Katja Rytkönen

Styrelseledamot, vice ordförande

Veli-Pekka Manninen

Styrelseledamot

Lars Ingvall

Styrelseledamot

Jan Jansson

Styrelseledamot

Jan-Erik Karlsson

Styrelseledamot

Niklas Rosvall

Styrelseledamot

Topiantti Äikäs