Hoppa till innehållet

Föreningens medlemmar är välkomna på stadgeenligt vårmöte tisdagen den 5.4.2022 kl. 17. Mötet hålls i Helsingfors på NJK:s seglingscenter på Björkholmen, adressen är Kopparsundgränden 9. Det går även att delta på distans via Teams.

Deltagarna behöver inte ha Teams, utan det är möjligt att delta i mötet även som en besökare via webbläsaren.

På mötet behandlas först de ärenden som enligt föreningens stadgar ska behandlas på årsmötet. På plats finns även Two Rowing Finns-duon Markus Mustelin och Jon ”Jolle” Blässar. Duon berättar om hurdant det var att ro i 41 dagar i sträck i två timmars skift, för att komma över Atlanten.

Anmäl dig till mötet senast 29.3 på adressen info@pssry.fi. Årsmötets föredragningslista och distansmötets instruktioner skickas via e-post till dem som har registrerat sig.

Tilläggsinformation: tel 02 2745500 eller e-post: info@pssry.fi.

Välkommen med för att besluta om gemensamma ärenden och för att utveckla föreningens verksamhet!